Urlop w malowniczym Skorzęcinie

Skorzęcin jest niedużą miejscowością położoną w powiecie gnieźnieńskim, chętnie odwiedzaną przez turystów przede wszystkim w okresie letnim. Popularność miejscowości wynika z atrakcyjnego położenia geograficznego, jest ona bowiem usytuowana nad jeziorem Niedzięgiel, co daje wiele możliwości amatorom wodnych szaleństw.

Skorzęcin ->(https://pl.wikipedia.org/wiki/Skorz%C4%99cin_(wie%C5%9B_w_wojew%C3%B3dztwie_wielkopolskim)) jest niezwykle urokliwą miejscowością położoną nad jeziorem, ale jednocześnie pośród lasów co sprawia, że niezależnie od tego jak wczasowicze lubią spędzać czas z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę podczas pobytu w tym letnisku. Nad jeziorem Niedzięgiel znajduje się plaża – piaszczysta i czysta, kiedy tylko pogoda na to pozwala zapełnia się ona turystami spragnionymi opalania oraz zażywania kąpieli. Osoby, które doceniają bardziej aktywny wypoczynek mogą wypożyczyć rowerek wodny, łódkę czy kajak i spędzić czas na wodnych szaleństwach. Najbardziej sportowi mogą nauczyć się pływać na desce windsurfingowej – na jeziorze panują idealna warunki do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną. Osoby lubiące aktywny wypoczynek nie tylko w wodzie mogą wybrać się na wycieczkę po okolicznych lasach – piesze wędrówki czy wycieczki rowerowe (rowery można wypożyczyć w ośrodkach wczasowych) pozwolą na poznanie malowniczej okolicy i odetchnięcie od zgiełki miasta towarzyszącemu na co dzień wielu osobom.

Podczas pobytu w Skorzęcinie warto wybrać się do znajdującego się tam wesołego miasteczka. Co ciekawe na turystów czekają tam nie tylko karuzele, ale także lubiane przez osoby w każdym wieku piłkarzyki, cymbergaje, czy popularne flippery. To miejsce, które przyniesie mnóstwo radości każdemu odwiedzającemu je wczasowiczowi. Skorzęcin, mimo że nie jest duży, jest miejscem tętniącym życiem także wieczorami. Właśnie wtedy wczasowicze mogą wybrać się do któregoś z miejscowych klubów lub dyskotek i tam spędzić czas na zabawie. Miasteczko może poszczycić się bardzo dużą bazą noclegową ->(http://meteor-turystyka.pl/noclegi,skorzecin,0.html) miejscowość pod tym względem bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych letnisk. Wczasowicze mogą zatrzymać się w pensjonatach, domach wypoczynkowych czy letniskowych, apartamentach, a także standardowych prywatnych kwaterach. Większość tych miejsc jest usytuowana blisko jeziora, co wydaje się być dużym atutem. W Skorzęcinie noclegi można znaleźć już za 25 złotych za jedną noc.

Chlupka

View more posts from this author
One thought on “Urlop w malowniczym Skorzęcinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>