Szlaki turystyczne Zwardonia

Osoby, które kochają góry, nie będą miały jakichkolwiek wątpliwości, jeśli zarezerwują noclegi w Zwardoniu, że to była doskonała decyzja. Warto mieć na uwadze, że jest to część Beskidu Żywieckiego, czyli sam kurort zlokalizowany jest w województwie śląskim. Jeśli zatem ktoś uwielbia wspinać się, a raczej chodzić po szlakach górskich, to z pewnością będzie zadowolony z tych terenów do zwiedzania. Ponadto tutejsza baza noclegowa [dostępna pod adresem: ➞http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zwardon,0.html] jest na tyle rozbudowana, że przyjmuje wszystkich wczasowiczów, nie tylko w czasie sezonu wakacyjnego, ale również przez cały rok. W takim razie możemy być jak najbardziej spokojni, ponieważ w tym miasteczku, jak i również okolicach, nie będzie brakowało ciekawych szlaków do pokonania.

Warto jeszcze mieć na uwadze, że tutaj znajduje się także wyciąg krzesełkowy, który jest bardzo dużym ułatwieniem dla narciarzy korzystających ze Stacji Narciarskiej Zwardoń Ski. Jednak jeśli chodzi o szlaki piesze do uprawiania tego typu turystyki to jednym z najpopularniejszych jest wyróżniający się kolorem czerwonym szlak, który prowadzi na Wielką Raczę. Po drodze mija się Skakankę. Długość tej trasy, jak to bywa w terenach górskich, mierzona jest w czasie. Czyli średniej kondycji turysta pokona tę trasę w ciągu około 4,5 godziny.

Zdecydowanie dłuższym szlakiem jest niebieski szlak prowadzący do Koniakowa. Po drodze mija się także Baranią Górę. Żeby pokonać ten szlak, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ trasa sięga aż 6 godzin marszu. Jeśli turyści będą chcieli dotrzeć do Soli, mogą wybrać się w tym celu dobrze oznakowanym szlakiem czerwonym. Jednocześnie trasa rozciąga się na długości, zajmującej 2 godziny marszu. Szlak może prowadzić przez Rachowiec. Osoby, które chcą się przedostać na Słowację, mogą to bez problemu zrobić poprzez przejście graniczne Górka Gomółka. Po drugiej stronie znajduje się miejscowość Skalite Serafinov i jednocześnie stamtąd wiedzie szlak o kolorze żółtym. Takich szlaków jak wiadomo jest zdecydowanie więcej. Nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby przechodzić z jednego do drugiego. I w ten sposób najbardziej wytrwali piechurzy mogą przejść nawet całe Beskidy. Jednak zdecydowanie częściej pojawia się opcja, żeby zatrzymać się na dłużej w Zwardoniu i stamtąd codziennie wyruszać na krótkie szlaki po Beskidzie Żywieckim.

Chlupka

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>