Kaszubskie wakacje w Białogórze

Białogóra to niewielka wieś położona w kaszubskiej części Pomorza. Największym jej atutem pod względem turystycznym jest brak rozgłosu i komercjalizacji. Przybywając tam zatem, turyści spotykają się z zupełni innym rodzajem turystyki nadbałtyckiej niż na przykład w większych i bardziej znanych miastach. Panująca tutaj cisza i spokój nadają okolicy sielankowego charakteru. Jest to jednocześnie jedna z nielicznych obecnie miejscowości nadmorskich, na której jest tak kameralna i niezatłoczona plaża. Wbrew pozorom jednak miejsce to dysponuje wieloma atrakcjami turystycznymi, przyciągającymi tutaj rokrocznie setki turystów, wśród których nie brakuje stałych bywalców.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Białogóry jest plaża. Tutejsza jest zupełnie niepodobna do plaż w takich miastach, jak Międzyzdroje, Hel czy Władysławowo. Różni się ona przede wszystkim zatłoczeniem. Ta bowiem niespełna stumetrowa plaża, posiadająca w sezonie letnim strzeżone kąpielisko, na którym porządku i bezpieczeństwa plażowiczów pilnują wykwalifikowani ratownicy WOPR-u, jest wyjątkowo kameralna i urokliwa. Nikt tutaj bowiem nie pędzi o świcie zarezerwować miejsca, a życie podobnie, jak i w samej wsi toczy się jakby wolniej.

Kolejną niewątpliwą atrakcją Białogóry jest jej lokalizacja. Miejscowość ta bowiem w całości znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To tutaj również znajdują się aż dwa rezerwaty przyrody, mogące się poszczycić wyjątkową i niespotykaną nigdzie indziej nadmorską fauną i florą. Na terenie Białogóry znajduje się również stadnina koni, gdzie za niewielką opłatą można zaznać niesamowitej przygody – przejażdżki konnej brzegiem morza o zachodzie słońca. Kto choć raz odbył taką podróż wie, jakie niesamowite wrażenia jej towarzyszą. Białogóra dysponuje również wypożyczalnią rowerów oraz sprzętu wodnego, można tutaj zatem z powodzeniem uprawiać rozmaite formy aktywnego wypoczynku.

Turyści przybywający do Białogóry to głównie rodziny z dziećmi pragnące ciszy i spokoju. Tutejsze formy nocowania również są dostosowane głównie do tego typu gości. W jej skład wchodzą kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne. Są to zatem głównie ekonomiczne i mniej kosztowne noclegi. Białogóra nie dysponuje bowiem droższymi i bardzie luksusowymi apartamentami, jednak chętni do wynajmu tego typu obiektów mogą skorzystać z oferty pobliskiego Władysławowa czy Łeby.

Chlupka

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>