Jura: z ciekawą wizytą w Częstochowie

Można się z tym zgadzać lub też nie, ale Jura Krakowsko-Częstochowska to bez wątpienia jedno z bardziej udanych miejsc, nadających się w doskonały sposób na dłuższy wyjazd, jak też krótki wypad weekendowy połączony z wieloma atrakcjami. W zależności od naszych potrzeb i możliwości możemy przyjechać w to miejsce na kilka lub kilkanaście dni i na pewno będziemy mieli co zwiedzać w tym okresie. Nie mając możliwości przyjazdu w to miejsce na tak długi czas, warto się zastanowić nad weekendowym przyjazdem w ten region i bliższym poznaniem miejsca, wydającego się nam najbardziej atrakcyjnym. W tym celu wystarczy odszukać propozycję noclegów, jakie ma do zaoferowania tutejsza baza wypoczynkowa, która zapewni nam szybkie dotarcie do kilku atrakcji i da pewność doskonałego wypoczynku po długim dniu zwiedzania ciekawych atrakcji.

Częstochowa jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych miast, znajdujących się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Już ze względu na swoją historię jest to miejsce, które niejako powinno zostać odwiedzone przez każdego prawdziwego Polaka, utożsamiającego się w pełni ze swoim krajem. Miejscem szczególnie godnym polecenia do zwiedzenia jest na pewno Sanktuarium i Klasztor Paulinów na Jasnej Górze. To od niego podczas potopu szwedzkiego zaczęła się obrona i odzyskiwanie naszego kraju z rąk zamorskiego najeźdźcy.

Innymi może nieco mniej atrakcyjnymi miejscami w tym mieście będą dodatkowo Park Miniatur Złota Góra, Muzeum Zapałek, Rezerwat Archeologiczny oraz Aleja Najświętszej Maryi Panny. Podczas trwania pielgrzymek Aleja jest miejscem, którym pątnicy zmierzają do Klasztoru na Jasnej Górze.

Praktycznie rzecz biorąc cały region Jury posiada doskonale przygotowaną bazę turystyczną, oferującą wygodne i dobrze przygotowane noclegi. To właśnie dzięki nim nasze zwiedzanie może przynieść nam wiele niezapomnianych przeżyć i dostarczyć mnóstwa ciekawych wrażeń. Tutejszy region ma do zaproponowania nadzwyczaj dużą ilość różnorakich możliwości w zakresie aktywnego spędzania wolnego czasu. Pragnąc w nieco lepszy sposób poznać tutejsze uroki i atrakcje, możemy się zdecydować na pieszą wycieczkę, przejażdżkę rowerową czy też zwiedzanie okolicy w siodle. Oprócz poznawania ciekawych widoków możemy również spróbować naszych sił we wspinaczce skałkowej.

Chlupka

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>