Gotycki Zamek Książęcy i inne atrakcje Rusinowa

Rusinowo słynie z atrakcji, które warto zobaczyć wypoczywając tu podczas wakacji ale nie tylko. Można tu się świetnie bawić przez cały rok, a poniżej opisywać odwiedzone miejsca, do których warto się udać. Pierwszym miejscem jest Park Wodny, który znajduje się niedaleko Rusinowa. Znajdziemy tu brodzik dla dzieci, dziką rzekę, sauny oraz przede wszystkim różnego typu zjeżdżalnie. Dla gości są również do dyspozycji gejzery wodne oraz leżaki z hydromasażem. Po pływaniu możemy także skorzystać z kręgielni znajdującej się na terenie obiektu.

Drugim miejscem położonym blisko Rusinowa jest Latarnia Morska. Powstała ona w XIX wieku i mierzy 22 metry wysokości. Na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm, który wskazuje statkom drogę i pozwala bezpiecznie przybić do brzegu. Warto ją odwiedzić i podziwiać z niej wspaniałe widoki okolicy. Trzecim miejscem, które warto zobaczyć jest Gotycki Zamek Książęcy. Pochodzi on z XIV wieku i został zbudowany przez Bogusława V. Otoczony był on dwiema fosami, a główną komnatą była Sala Rycerska. Do dziś możemy w niej podziwiać zabytkowe, gotyckie okna. Obecnie znajduje się tu kaplica zamkowa. W kaplicy warto zobaczyć rzeźbę św. Anny Samotrzeć, która była rekwizytem w filmie "Krzyżacy". Ciekawostką zamkową jest również bardzo dobrze zachowany koci szkielet. Został on zamurowany żywcem jako magiczna ofiara. Zwiedzający mogą tu podziwiać gobeliny, dawną broń, monety czy narzędzia tortur. Godne podziwu są tu także piwnice z piecem z XV wieku, który był wykorzystywany do ogrzewania średniowiecznej celi więziennej oraz sal mieszkalnych. Na terenie gmachu znajduje się wieża, na której znajduje się ekspozycja medalionów władców Polski oraz dawny skarbiec.

Gdy już będziemy zmęczeni całodziennym zwiedzaniem warto udać się na wypoczynek. Z wszystkich obiektów hotelowych polecanych {źródło na Rusinowo – meteor-turystyka.pl} przez miasto, można dopasować pod siebie noclegi, które najbardziej nam odpowiadają. Można zdecydowanie polecić obiekt "Kraina z bali". Oferuje ona swoim gościom 8 domków letniskowych, które są wykonane z bali drewnianych i wyposażone w część wypoczynkową, dwie sypialnie, aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem. na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki, kącik biesiadny z miejscem na ognisko, a dla najmłodszych duży plac zabaw dla dzieci. okolica jest bardzo cicha i spokojna, więc zachęca by spędzić tu czas z rodziną lub w gronie przyjaciół.

Chlupka

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>