Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Każde miejsce atrakcyjne turystycznie posiada szereg atrakcji i miejsc, które stanowią obowiązkową pozycję na liście zwiedzania, a grzechem byłoby wyjechać z danego miejsca nie odwiedzając wcześniej jej największych atrakcji. Tak jest również w przypadku Białegostoku, największego miasta swojego rejonu, leżącego w województwie podlaskim.

Jak każde większe miasto w Polsce ma kilka zabytków, które warto odwiedzić i zobaczyć. W większości są to kościoły katolickie i prawosławne, które swoją budową z pewnością zachwycą niejednego. Archikatedra w Białymstoku jest również miejscem, które obowiązkowo należy obejrzeć, szczególnie jeżeli jesteśmy miłośnikami architektury i historii.

Białystok znany jest głównie z tego, że leży bardzo blisko Narwiańskiego Parku Narodowego, jednego z kilkunastu parków narodowych Polski co sprawia, że miejsce to odwiedzane jest przez wielu turystów. Władze miasta doskonale o tym wiedząc przystosowały życie turystyczne do tej największej atrakcji i rozwinięta została tutaj sieć białostockich hoteli i pensjonatów, które leżą blisko parku narodowego, by turyści mogli swobodne przemieszczać się z miasta do parku i największych rozrywek. Można zatem śmiało stwierdzić, że baza noclegowa Białegostoku jest doskonale zorganizowana. Ponadto warto wspomnieć o tym, że dostępne jest również pole kempingowe dla turystów, dlatego warto wybrać się z własną przyczepą, jeżeli mamy taką możliwość.

Do zobaczenia w Białymstoku jest naprawdę mnóstwo pozycji, głównie kościołów, cerkwi i katedr, które swoim pięknem i wyjątkową architekturą zachwycają do dzisiaj. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku zabrania ze sobą dzieci mogą się one szybko znudzić kościelnymi klimatami. Na pomoc wówczas przychodzi nam Jurajski Park Dinozaurów, gdzie dla najmłodszych przygotowano sporo rozrywek. Na terenie miasta dostępna jest również ścianka wspinaczkowa, gdzie najmłodsi jak i ich rodzice mogą spróbować swoich sił pod okiem instruktora. Rozrywek dostarcza również Rynek, na którym zawsze coś się dzieje. Wszystko to sprawia, że Białystok staje się bardzo atrakcyjny turystycznie.

Chlupka

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>